Asus N14U Wireless İncelemesi

   ASUS N14U WİRELESS İNCELEME

Günümüzde artık internet olmassa olmazlarımızın arasına girmiş durumda. Hatta sıtaya koy deseniz ihtiyaç açısından ilk 3’e girebileceğini bile söylemek yanlış olmaz. İnternet aracılığı ile neredeyse gün içerisinde önemli veya önemsiz işlerimizi hallediyoruz. Bu da bizim aslında iyi bir zaman geçirmemize yardımcı oluyor. Tabiki hep iyi zaman geçirmenin yanında kötü işler için kullanılıyor olması malesef üzücü kısımlarından olarak göz çarpıyor. Tasarım açısından desenli yapısı ile kullanıcıların karşısına şık bir şekilde çıkmayı başarıyor. Bu wireless‘ta yan taraflar ile alt kısımda ızgaralar yer alıyor. Cihazın arka tarafında ise güç düğmesi ve adaptör girişinin bulunması, portların yuvacıkları, 4 adet ethernet girişlerinin olmasının yanında ayriyetten wifinin açılmasını ve kapatılmasını sağlayan tuş bulunuyor.

Alınmış olan bu cihazın kurulumu da oldukça basittir. Wireless‘e bilgisayarınız ile eşleştirmeniz halinde sizin karşınıza kurulumu yapmanız için kurulum sihirbazı çıkacaktır. Ve ordaki kolay olan talimatları yerine getirdiğiniz takdirde kurulum sağlanmış olacaktır. Sabit bir konumda bulunan bu cihaza kablosuz ağ ile diğer cihazların bağlanması da oldukça kolay oluyor. Ama bilgisayarınızı alıp başka bir odaya geçtiğinizde aradaki duvarın olması nedeniyle cihaza bağlanılmada az da olsa aksaklıklar meydana gelebiliyor.

Cihazda bulunan 2.0’lık port sayesinde ağ yazıcı paylaşımını, dosya sunucuna bağlanmayı ve dosyalar paylaşmayı kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Cihazın şık tasarımı, performans açısından genel anlamda iyi olması ve usb destekleri sayesnde farklı işlerin yapılması pozitif yönleri olarak değerlendirilirken; 802,11ac desteğinin olmaması negatif sayılabilecek özelliği olarak göze çarpıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here