İphone 6s 3D Touch Hassasiyeti

Apple İphone 6s’te 3D Touch Hassasiyeti Nedir, Nasıl Ayarlanır?

Apple firmasının İphone 6s serisine ek olarak kattığı harika teknolojilerden biri de hiç kuşkusuz ki 3D Touch teknolojisidir. Bazı özelliklerinin de bulunabildiği bu harika teknoloji hakkında İphone 6s kullanıcıları tarafından merak edilen ayrıntılardan biri de bu harika teknolojinin nasıl ayarlanabildiğidir. Dilerseniz makalemizin de ana konusu olan ve birçok İphone 6s kullanıcıları tarafından merak edilen bu konumuz hakkında hemen bilgiler sunalım. İlk olarak bilmeyenler açısından 3D Touch teknolojinin genel tanımlaması hakkında bilgiler sunalım.

3D Touch Teknolojisi Nedir?

3D Touch teknolojisi; Yukarıda da belirttiğimiz üzere apple firması tarafından İphone 6s serisine katılan harika bir uygulamadır. Bu harika teknolojinin en belirgin özelliklerinden biri ise cihazın ekranına hafif derecede baskı yapıldığı takdirde farklı menülerin ekranda belirmesidir. Bu harika teknoloji ile 3 farklı basınç hassasiyeti ve farklı seçenekler sunulabilmektedir. İçerik ön izleme, hızlı eylemleri görüntüleme ve açılır menülere ulaşma gibi 3 farklı seçeneklerin sunulduğu bu harika uygulama tek bir ekran teknolojisidir.

3D Touch Dokunmatik Hassasiyetini Ayarlamak İçin Yapılması Gerekenler Şunlardır;

  • İlk olarak ayarlar kısmına giriş yapılmalıdır.
  • Burada yer alan genel erişebilirlik yolunu izleyerek alt kısmına iniş yapılarak 3D Touch uygulamasının bulunması gerekmektedir.
  • 3D Touch hassasiyeti kısmında hafif-orta ve sert seçeneği karşınızda belirmektedir.
  • Hafif seçeneğine getirildiği takdirde cihazın ekranı oldukça hassas duruma gelmektedir.
  • Bu ayarlamaların yapılması tamamen cihazın kullanıcısına bağlı olmaktadır.
  • Kullanıcılar dilerlerse cihazlarında yer alan 3D Touch özelliğini devre dışı bırakabilmektedirler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here