Eski İphone Telefonlar Yavaşlıyor

Eski Iphone’lar Yavaşlıyor Mu?

Tüm dünyada yayılan Iphone çılgınlığı özellikle gençler arasında yaygındır. Bir çok özelliği bünyesinde barındıran bu telefonun düzenli olarak üst modeli piyasaya sürülmekte ve bir sonraki modelin tanıtımı dört gözle beklenmektedir. Öyle ki İphone çılgınlığı denilen bir kavram ortaya çıkmıştır. “Bir model mi aldın? Üst modeli çıkınca elindekini satıp en yenisini almalısın!” Çoğu insan tarafından kullanılan bu telefonlara yönelik bir takım şikayetler gelmeye başlamıştır.

İddiaya göre yeni telefonlar çıktıkça eski telefonlar yavaşlamaya başladı. Iphone yetkilileri tarafından bu iddia doğrulandı. Eski modeller zamanla yavaşlamaktadır. Bunun gerekçesi olaraksa cihazların pil ömrünün azalması gösterilmiştir. Cihazların pili değişince hızının normale döneceği belirtilmektedir.

Apple Yavaşlamayı Kabul Etti

Apple tarafından yapılan açıklama ile konu netlik kazanmıştır. Yavaşlamanın, cihazların ömrünü uzatmak amacıyla gerçekleştirildiği belirtilmiştir. Kısacası amaç; cihazların daha uzun süre kullanılmasıdır. Cihazların kendiliğinden kapanmasını engellemek adına yeni yazılım geliştirilmiştir. Iphone’nun tüm telefonları için kullanılmayan bu yazılım ilerleyen süreçte tüm cihazlara uygulanacaktır.

Cihazların kendiliğinden kapanmasının çeşitli nedenleri vardır. Eskiyen piller soğuk ortamlarda akım taleplerini karşılamakta zorlanır ve cihazın kapanmasına neden olur. Kullanıcıların hayal kırıklıklarının arkasında eskiyen piller bulunmaktadır. Cihazın aniden kapanması ve yavaşlaması pil ömrünün azaldığının göstergesidir. Cihazında özellikle yeni güncellemeler yaptıktan sonra yavaşlama tespit eden kullanıcıların pili değiştirmeleri gerekmektedir. Pilin yenilenmesinin ardından performans düşüklüğü ve yavaşlama sorunları ortadan kaldırılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here