Beykoz Philips Televizyon Servisi

Philips, üretmiş olduğu farklı model ve tasarımda ki TV’leri ile birçok kişinin ilk tercihi olmuştur. Özellikle LCD ekranlarda ilk tercih edilen marka olduğunu söylemek yalan sayılmaz. Fakat bu birbirinden farklı ve opsiyonlu TV’ler tamir bakımından daha karmaşık ve ince işçilik gerektirir. Öncelikle LCD’nin açılımının Liquit Crystal Display olduğu düşünülürse, yani ışığın geçişini engelleyen ya da serbest bırakan ana teknoloji sıvı kristallerdir. Sadece bu detay bile LCD’lerin görüntü ayarları ile ilgili arızaların tamirinin ne kadar zor olduğunu anlamaya yeterli olur.
LCD TV ya da monitörlere yarı ömürlü televizyonlar adı verilir. Çünkü bahsettiğimiz sıvı kristallerinin zamanla azalmasından sonra yarı ömründen sonra renk kalitesi de yarıya düşer. Fakat günde 4 saat açık olduğunu varsaydığımız televizyonları 36 yıl ile 40 yıl arasında kullanabilirsiniz.

Philips Servis bu cihazlarla ilgili hemen her sorunu çözecek kapasiteye sahiptir. Fakat fabrika çıkışında sorun olan durumlarda servis müdahale edemez, garanti kapsamında ise değiştirilmesi beklenir. Philips servislerinde özel servislerin, yetkili servislerden daha kalifiye olduğu ve daha fazla tercih edildiğini görüyoruz. Özellikle her ilçede mutlaka en az bir adet özel servis olduğunu gördüğümüzde bu durumun çok da garipsenecek bir durum olmadığını anlayabiliyoruz. Çünkü daha hızlı gelip, daha kalıcı çözüm üretebiliyorlar. Örneğin Beykoz Philips Servis yapmış olduğu onarımlarda 1 yıllık garanti veriyor. Bu garanti hem işçiliği, hem de değişen parçayı kapsayan bir garantidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here